MAGIS Serisi Takım Ölçme Cihazı -Tool Presetter

logo_MAGIS

           ÖZELLİKLER

 Standart özellikler Bütün MAGIS modeller yaşlandırılmış GG40 döküm gövdeden üretilmektedir. Kullanılan Ekipmanlar tamamen izostatik olup zaman ve sıcaklık değişiminden deforme olmaz. Spindle içinde 270 Derece Takım erişimi Hızlı manuel eksen hareketi 1µm hassasiyetindeki ISO 50 Spindle sayesinde 300 mm boyda maksimum 5µm salgı hassasiyeti Sub-pixel & sub micron özellikleri ile 1µm dan daha az çözünürlük. Arttırılmış Hassasiyet özelliği ile 1µm hassasiyetinde ölçüm kabiliyeti Opsiyonel CNC Kontrol Özelliği

MAGIS PRESETTER ÇEŞİTLE

 STPmagis01                   STPmagis01                STPmagis01

MAGIS 400 Z Ekseni : 400 mm X Ekseni : 400mm

Max Çap.: 350mm 

 

MAGIS 500 Z Ekseni: 500mm X Ekseni: 400mm

Max Çap.: 350mm

 

 

MAGIS 600Z Ekseni: 600mm X Ekseni: 400mm

Max Çap.: 350mm

 

 

 

  

 

 

 

STPmagis04              STPmagis04                           STPmagis04

MAGIS 400 CNCZ Ekseni: 400mm X Ekseni: 400mm

      Max Çap.: 350mm

 

 

MAGIS 500 CNCZ Ekseni: 500mm
X Ekseni: 400mm

Max Çap.: 350mm

 

  MAGIS 600 CNC Z Ekseni: 600 mm X Ekseni: 400 mm
Max Çap.: 350 mm

 

 

 STPmagis04 CNC KONTROL YÖNETİMİ MAGIS CNC elektronik hareketleri ve yeni nesil elektronik ve motorları ile X ve Z ekseni için CNC kontrol yönetimi mevcuttur. Bu sistem, X ve Z eksenlerinde tekrarlanma hassasiyeti sağlamaktadır.ÇİFT Schneeberger ® lineer kızaklarFutura S.T.P. Ekseni Ölçme sistemi. Kullanılan çift lineer kızak ile eksen konumlandırma hassasiyeti + / – 1 µm dur.STP ‘Orijinal’ tezgah 400/500/600 MAGISHavalandırmalı PC depolama ve kilitlenebilir bir kapı ile, çalışma alanı, bir çelik tezgah üstü ile = 950 mm X 750 mm. 6 Plastik kollu cepler, üzerindeki mili yuvası dahildir.

SPERONI Software: SimpleVision/EDGE/EDGE Pro

 presetter çift ekran Yeni ve yenilikçi tasarımlar Speroni kontrol ve yazılım arabirimleri için uygulandı. İnsan / makine ara yüzü eşsiz kullanıcı dostu ve hassas çalışma kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Yazılım ara yüzleri yanı sıra ölçüm algoritmaları bu alanda önde gelen üniversiteleri ile işbirliği içinde Speroni yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmiştir.Bizim tasarım, üretim ve geliştirme deneyimi eşsiz güvenilirliği sunmak amacıyla dünya pazarında en prestijli kompanetleri ile birleştirilmiştir.

 

 SimpleVision Kontrol Yazılımı SimpleVisionKontrol Yazılımı SimpleVision yazılım sadece Speroni tarafından özel olarak geliştirilen ve kendi presetter ürünleri ile birlikte kullanılır. Aşağıdaki SimpleVision yazılım için uygun uygulamalar ve özellikleri vardır

 • Tek birekranda anlaşılırdüzenleme
 • Operatörler için anlaşılır ve kolay bir kullanım
 • Küçük ve kısa eğitim gereksinimi
 • Tekrarlanabilir Ölçümler
 • Esneklik
 • Dinamik odaklama göstergesi
 • Uzunlukve çapölçmekiçintemelfonksiyon
 • Daha karmaşık geometrilerin için makro bir kütüphane
 • Salgı doğrulamak için sayısal ve grafiksel arayüz

Bütün CNC makine operatörleri yeni bir takım ayarlama ihtiyacında bu yazılımı kullanacaktır. SimpleVision yazılımı ile çalışmak için gerekli özel bilgi ve uzman gereksinimine ihtiyaç yoktur.

 

 edge   EDGE Kotrol Yazılımı SimpleVision Control yazılımı ile sunulan tüm işlevleri içeren EDGE kontrol yazılımının ilave özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Tek bir ekranda anlaşılır ve basit düzenleme, ancak tecrübeli kullanıcılar için daha detaylı işlevsel programlar
 • Sınırsız takım veritabanı
 • Özel takım ölçümleri için takım destek programı
 • Daha büyük takım kütüphanesi
 • Çoklu kullanıcılar için Pasport uygulaması
 • CAM veya CD yazılımlar için dış bağlantılarda ara yüzlerin entegrasyonu
 • Veri girişi olmadan temel ölçüm
 • Veri tabanın da bulunan takım bankası sayesinde Gelişmiş Ölçüm yapma imkânı

Yazılım, eğitimli personel dışında CNC makine operatörleri tarafından da kolaylıkla kullanılabilir. Operatörün ölçüm sürecinde rehberlik edileceği bir araç veri tabanı oluşturmak mümkündür. Bu özellikler yapılan ölçümlerin doğruluğunu ve tekrarlana bilirliğini sağlar. Kullanıcı yönetimi çeşitli kullanıcılara değişik yönetim imkânı sağlar

 

 edge pro   EDGE PRO Kotrol Yazılımı EDGE PRO; aşınma ölçümleri, kademeli takım ölçümleri, takım profil tarama, özel takımlar için otomatik ölçüm programları ve çok daha fazlasını içeren en gelişmiş ölçüm yazılımı ile kullanılan tam özellikli bir yazılımdır.   SimpleVision & Edge Kontrol yazılımı ile sunulan tüm işlevleri içeren EDGE kontrol yazılımının ilave özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Stok miktarları ve takım montaj için bileşen yönetim takibi
 • Teknik özellikleri karşılaştırmalar için gelişmiş takım profil taraması
 • Gelişmiş ölçüm rehberi sayesinde daha zorlu ölçümlerde kolaylık

Küre freze, çoklu freze kafaları, MAPAL tarzı Raybalar, PCD ve CBN freze kafaları gibi özel takımlar için kullanılabilir otomatik ölçüm programları     İkinci kamera ve tam CNC seçeneği ile işleme sonrası ölçülen verilerin tezgâh programı ile karşılaştırılması. Bu yazılım konfigürasyonlarda mevcut tüm seçenekleri ile FUTURA modellerinde mevcuttur. EDGE Pro yazılımı ile kademeli takımları kolaylıkla ölçebilirsiniz. Test raporları dışarı basılabilir veya kolayca Open Office kullanılarak değiştirilebilir. Aracı grafikler (jpg, bmp, …) ve çizimleri (dwg) uzantısı ile kaydedilebilir. Ayrıca gelişmiş bir tarama işlevi seçenek olarak kullanılabilir. (Balluff ve diğerleri), TMS,  Walter TDM ve diğerleri gibi dış harici sistemlere entegrasyon.

 

Standart Speroni MAGIS Özellikleri
 

 

 1

2

Ergonomik tasarımlı X ekseni (çap) ince ayar el çarkı 400mm aralık boyunca mikron hassasiyetinde, pürüzsüz ayarlamalar sağlar. İkinci hassas ayar için Z ekseni (Yükseklik) ince ayar el çarkı ile 400/500/600 mm aralık boyunca mikron hassasiyetinde, pürüzsüz ayarlamalar sağlar.

 3

4

Hızlı eksen hareketi, sistemin kullanım kolaylığını arttırmak için dizayn edilmiştir. Operatör aynı anda veya bağımsız eksen hareketi sağlayabilir. Ergonomik rahatlık için Pnömatik hareketlilik, bu özellik düzgün ve hassas hareket garantisi sağlar.  1μ eşmerkezlilik – Yüksek hassasiyetli dikey dönen SPERONI spindle sağlamlık, güvenilirlik ve eşsiz hassasiyet ile dünya standartlarına göre tasarlanmıştır. Pnömatik spindle fren sistemi ve ergonomik el çarkı ile optimum focuslama ile kesici kenar ayarlama.

 6

7

Endüstriyel tip kumandaları uygun ergonomik ve kullanım kolaylığı en üst düzeye çıkarmak için konumlandırılmış. Spindle Disk fren sistemi, 4-pozisyonda pnomatik olarak indedeksleme yapmaktadır. Ergonomik düğme kolayca Episcopy ön ışık sistemini devreye almayı sağlar. MAGIS, spindle sisteminin hızlı ve kolay kalibrasyon için hassas bir referans kenarı sunuyor. Bu nedenle spindle kalibrasyonu için, sistem herhangi bir dış kalibre veya mastar kullanımını gerektirmez.

 

8 Sistem gövdesine direk monte edilmiş mikron hassasiyetli  Heidenhain ® cam cetvel, Schneeberger ® kızaklar ile kendi sınıfında en iyi temas yüzeyi ve büyük rulmanlar sayesinde sistemin tüm ölçüm aralığı boyunca yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlilik garantisi sağlamaktadır. Entegre kablo taşıyıcılar X ekseni (taban) ve Z ekseni (sütun) her ikisinde de bulunmaktadır.


9

 Ergonomik olarak tasarlanmış
LCD monitör kol desteği işinizi daha kolay ve daha rahat hale getirmek
için mümkün olan en iyi açı ve çalışma pozisyonu için sağlar.


10

“Açık Spindle” tasarım
dizaynı- 1969 yılından bu yana Speroni takım ölçüm sistemi optimum
yükleme ve takımların ön ayarını kolay bir şekilde yapmayı sağlayan bir
özelliktir.

 

Opsiyonel Speroni MAGIS Özellikleri

 

11

12

13

BIG Capto, HSK, ve KM takım için otomatik Çektirme Spindle Sistemi  ISO dan ISO ya, ISO dan VDI a, ISO dan KM konik tutucular için redüksiyonlar  HSK Tutucular için standart  mekanik çektirmeli redüksiyonlar

 14

15

  LED bazlı ön ışık teknolojisi ile komple bir merkez yükseklik kamera sistemi, döndürülebilir ve ayarlanabilir Merkez ayar göstergesi ve SEF – Speroni Kenar Bulucu teknolojisi – içerir. Kesme kenar merkez yükseklik ayar imkanı sağlar.  Gelen ışık aracılığıyla tüm önemli takım parametrelerinin ölçüm ve denetim için isteğe bağlı salıncak kollu kamera sistemi, Bu sistem tamamen entegradir böylece ayar esnasında tüm ölçümler ilave bir ayar gerektirmeden yapılabilir.

 16

17

      17 ” LCD Monitör dokunmatik Ekran teknolojisi – klavye veya mause kullanmadan kolayca MAGIS yazılımın tüm özelliklerine ulaşılmasına ve çalışmasına olanak sağlar. Bu endüstrial tip dokunmatik ekran doğrudan üreticisi tarafından 3 yıl garanti kapsamındadır.   Otomatik- CNC X & Z ekseninde otomatik hareket – PCTabanlıözel birCNC kontrolünitesi X & Z ekseninde Elektronik mikrometrik hareketlerle doğru ve tekrarlanabilir konumlandırma sağlar. İki eksen arasında 1 micron veya 0.000039″ hassasiyet sağlamaktadır.

 

CAM ve TMS Entegrasyonu SPERONI ile sistemler arasında veri fazlalığını ortadan kaldırarak güvenli ve güçlü bir veri paylaşımı sağlanmaktadır.

18

 

Bağlantılar Ölçülmüş takım verilerinizi kolay ve güvenli bir şekilde tezgâhlarınıza aktarımı.

 19

A. Şirket ağ veya FTP sunucusu üzerinden tezgahlara tüm ofset verileri otomatik indirme.

B. RS232veyaNC makinekontrolü ileözel bir bağlantısıyoluyla doğrudanentegrasyon

C. Herhangi salt okuyucu ve okuma / yazma aracı tanımlama sistemleri ile tam entegrasyon.

 

Yedekler
 •  Spindle Temizleyici   Hassas Speroni Spindle da mutlak temizlik sağlıyor.
 • Takım Temizleme Kiti   Ölçümleri değiştirebilecek herhangi bir kir veya parçacık için temizleme macunu.
 • Tool Pro   Kolay ve güvenli takım sökme ve montaj için eşsiz bir montaj aparatı.
 • Kontrol Barası   Yüksek salgı hassasiyetine sahip hassas taşlanmış mastar ile konik salgı ölçümü ve diklik kontrolü.
 • Redüksiyon   Orijinal olarak dizayn edilmiş ISO dan ISO ya, ISO dan HSK veya CAPTO sistemler için mekanik çekme özelliğine sahip redüksiyonlar.